Sākums » Seifu atvēršana

Seifu atvēršana

  • by
Profesionāla seifu atvēršana

Kad drošība kļūst par problēmu. Seifu atvēršana nozaudētu atslēgu gadījumā

Lielākā daļa cilvēku savus finanšu līdzekļus glabā komercbankās. Tā ir vispārpieņemta prakse, kas vismaz uz papīra garantē ne tikai kapitāla uzkrāšanos un nezūdamību, bet arī zināmu peļņas procentu. Tomēr arī bankas var piemeklēt likstas – gan dažādu ekonomisko procesu izraisītas, gan apzināti plānotas un ļaunprātīgas. Lai pasargātu sevi no nevēlamiem riskiem, ir cilvēki, kuri savu naudu un vērtslietas izvēlas turēt seifā. Pēc savas uzbūves un funkcijām seifu noteikti var uzskatīt par drošāko vietu mājoklī, kur paslēpt no svešām acīm visu vērtīgo. Taču, lai cik ironiski neizklausīties, ir situācijas, kad nezaudētu atslēgu vai aizmirsta atvēršanas koda dēļ seifa augstie drošības risinājumi var nostāties pret saimnieku pašu. Ja vien seifa īpašnieks nav profesionāls atslēdznieks ar lielu pieredzi dažādu komplicētu slēdzeņu un mehānismu atmūķēšanā, seifa durvju atvēršana paša spēkiem šādos gadījumos diez vai būs iespējama. Lielākoties risinājums ir tikai viens – vēršanās pēc palīdzības pie attiecīgās jomas ekspertiem. Jau vairāk nekā 20 gadus pakalpojumus sarežģītu mehānismu un seifa slēdzeņu atvēršanā Latvijā nodrošina uzņēmums SOSservice.lv.

Cilvēki privātajos seifos mēdz glabāt visdažādākās lietas, sākot ar naudu, vērtslietām un ģimenes relikvijām, beidzot ar personīgiem dokumentiem, testamentiem un pat ieročiem. Parasti šīm lietām ir ne tikai vērā ņemama materiālā, bet arī sentimentālā vērtība, tāpēc to aizsardzībai ir jo īpaši liela nozīme. Drošības sajūta, ko sniedz seifa esamība, brīžiem ir nenovērtējama. Lai arī neviens mehānisms nav neuzlaužams, seifu ražotāji ir parūpējušies par to, lai seifu atvēršana vismaz vidusmēra garnadzim bez speciālām zināšanām un aprīkojuma nebūtu iespējama. Taču, ko darīt, ja vērtslietu glabātuves durvju atvēršana nepieciešama pašam tās īpašniekam? (Šāda vajadzība var rasties, piemēram, nozaudētu seifa atslēgu gadījumā.) Palīdzēt spēs tikai profesionāļi ar zināšanām sarežģītu mehānismu un slēdzeņu atmūķēšanā. Latvijā viens no pieredzes bagātākajiem šādu pakalpojumu sniedzējiem ir uzņēmums SOSservice.lv.

Kādos gadījumos vērts ierīkot seifu? 

Piesardzības nolūkos seifu savā mājoklī, protams, var ierīkot ikviens, taču, ja mājās netiek glabātas lielas naudas summas vai vērtīgi priekšmeti, diez vai tas būtu tik ļoti nepieciešams. Esam apkopojuši situācijas, kad tomēr seifa uzstādīšana būtu rekomendējama. 

Nauda tiek glabāta zeķē. Mūsdienās, lai saņemtu algu vai pensiju, obligāti nepieciešams konts kādā no Latvijas kredītiestādēm. Tomēr ir cilvēki, kas joprojām savus uzkrājumus izvēlas glabāt mājās. Tam ir vairāki iemesli – gan pilnīgi pamatota neuzticība mūsu banku sistēmai, gan vēlme apjaust sava kapitāla fiziskas aprises. Jeb, kā saka – naudai patīk, ja to regulāri pārskaita. Seifa ierīkošana liela skaidras naudas apjoma uzglabāšanai ir pat apsveicama. Vienlaikus gan jāatceras, ka seifā nedrīkstētu glabāt tam neparedzētus priekšmetus un informāciju, piemēram, paša seifa rezerves atslēgas vai kodu, ar kuru tiek veikta durvju atvēršana. 

Jums ir vērtīga rotaslietu kolekcija. Rotaslietas ir kā banknotes, tāpēc glabāt tās mājoklī visiem pieejamā vietā nebūtu prātīgi. Nereti pietiek pat ar vienu zelta kuloniņu, lai tas garnadzim radītu neviltotu interesi. Lai seifu atvēršana nepiederošām personām nebūtu iespējama, iesakām iegādāties sertificētus seifus, kas atbilst visiem Eiropas Savienības standartiem (sertifikāti IMP, ECB-S).

Esat mākslas darbu cienītājs. Visi ir dzirdējuši par Rembranta vai Gogēna darbiem, kas maksā miljonus. Tomēr arī ar pašmāju 20. gadsimta meistaru gleznām mākslas pazinēju acīs ir ievērojama vērtība, kas ar gadiem tikai pieaug. Ja Jūsu īpašumā ir reti un vērtīgi mākslas darbi, vērts padomāt par droša un uzticama seifa ierīkošanu, kur tos glabāt laikā, kad mājoklis atstāts bez uzraudzības. 

Ieroči tikai aiz slēgtām durvīm. Neatkarīgi no tā, vai esat medību, sporta šaujamieroča vai pneimatiskā ieroča īpašnieks, valstī pastāvošā likumdošana nosaka, ka visi iepriekšminētie ieroči jāglabā tiem speciāli paredzētos metāla skapjos vai seifos. (Šādas prasības ieroču uzglabāšanā ieviestas, lai nepieļautu ieroča vai munīcijas nokļūšanu nepiederošu personu rokās). Papildus noteikts, ka ieroču seifu sienu biezumam jābūt vismaz 2,5 mm. Iegādājoties šādus seifus, lietderīgi pārliecināties arī par slēdzeņu drošību, lai seifu nesankcionētu uzlaušanas mēģinājumu gadījumos netiktu īstenota seifu atvēršana. 

Kādi ir izplatītākie seifu slēdzeņu veidi?

Atkarībā no izmantošanas veida, nopērkami seifi gan ar mehānisko, gan elektronisko slēdzeni. Nav viennozīmīgas atbildes, kura no slēdzenēm ir labāka – katrai ir savas priekšrocības un trūkumi. Seifi ar mehānisko slēdzeni ir izturīgāki pret laikapstākļiem, piemēram, lielu aukstumu, atmosfēras spiedienu un mitrumu telpās. Tāpat mehāniskajām slēdzenēm nav vajadzīgas baterijas. Tomēr, ja seifu ar mehāniskā tipa slēdzenēm lieto vairāki cilvēki, nepieciešams izgatavot vairākas atslēgu kopijas. Apgrūtinoša nereti ir arī atslēgu droša uzglabāšana. Ja šādu seifu atslēgas tiek nozaudētas, bez SOS serviss speciālistu palīdzības seifu atvēršana nebūs iespējama. Seifi ar elektronisko slēdzeni savukārt ir ērtāk lietojami, jo nav nepieciešama seifa atslēga, tikai jāiegaumē kods. Tomēr arī elektronisko slēdzeņu seifiem ir savi trūkumi – tie ir jutīgāki pret mitrumu un tiem nepieciešama regulāra bateriju nomaiņa. Tāpat var tikt piemirsts šifrs, ar ko īstenojama durvju atvēršana. Bez pareiza koda ievadīšanas seifu atvēršana neizdosies un būs jāmeklē SOS palīdzība. 

Biežākie iemesli, kad nepieciešama SOS palīdzība

Lielākā daļa no seifiem ir konstruēti tā, lai bez īpašnieku ziņas tos būtu atvērt grūti vai pat neiespējami, tādejādi pasargājot seifā ievietoto saturu. Ņemot vērā paaugstinātos drošības risinājumus, seifu atvēršana ērtā un ātrā veidā būtībā īstenojama tikai ar atslēgu vai koda kombinācijas palīdzību. Tā kā seifs ir gana droša vieta vērtīgu lietu un ierobežotas pieejamības informācijas glabāšanai tajā, paradoksāli, bet ir cilvēki, kas izvēlas seifā ievietot arī paša seifa rezerves atslēgas vai uz lapiņas pierakstītu automātiskās slēdzenes šifra kombināciju. Ja seifa atslēgas tiek nozaudētas vai koda kombinācija aizmirsta, durvju atvēršana paša spēkiem vairs nebūs iespējama. Pārsvarā atvēršanai nepieciešamos atribūtus var aizmirst vai pazaudēt, ja seifs tiek lietots reti vai nelietots vispār. Tāpat seifu atvēršana var būt nepieciešama, ja seifu slēdzenes ir apzināti sabojātas, piemēram, neveiksmīgu uzlaušanas mēģinājumu gadījumos, vai arī, ja slēdzeņu mehānisms ir nodilis vai to elektronikā radusies kļūme.  

Kā tiek veikta seifu atvēršana?

Būtiski ielāgot, ka parasts atslēdznieks diez vai spēs tikt galā ar komplicētām seifu slēdzenēm un to mehānismiem. Tam būs nepieciešami īpaši apmācīti cilvēki ar speciālu aprīkojumu un iemaņām, un arī tad nereti seifu atvēršana ir laikietilpīga un sarežģīta. Lai netiktu sabojātas seifa konstrukcijas, slēdzene un seifa vērtīgais saturs, durvju atvēršana jāveic uzmanīgi un precīzi. Medijos atrodama informācija, ka kādas Latvijas bankas bojāta seifa gadījumā meistari strādājuši pat vairākas dienas, līdz seifs ticis atvērts. Seifi, kuros tiek glabāti īpaši vērtīgi priekšmeti, lielas naudas summas un vērtslietas, paši mēdz būtu ļoti dārgi un vērtīgi, tāpēc ir svarīgi atvēršanas procesa laikā tos atstāt neskartus. Ja tomēr seifu atvēršana radījusi bojājumus seifu slēdzenēs, SOS serviss speciālistu izpildījumā tiek veikta slēdzeņu maiņa. 

Kāpēc seifu atvēršana būtu jāuztic profesionāļiem? 

Seifa uzbūve, slēdzenes tips un seifa atrašanās vieta mājoklī ir konfidenciāla informāciju, kuru diez vai gribēsiet uzticēt pirmajam pretim nākošajam “speciālistam”. Ļoti svarīgi, lai durvju un slēdzeņu atvēršanas meistaram būtu ne tikai nepieciešamās zināšanas un pieredze, bet arī nevainojama reputācija. Uzņēmuma SOSserviss.lv darbiniekiem ir vairāk nekā 20 gadu pieredze visdažādāko seifu slēdzeņu atvēršanā, turklāt uzkrātās zināšanas un klientu atsauksmes ir garants, ka darbs tiks veikts profesionāli un ar augstāko atbildības sajūtu. SOS serviss speciālisti pēc pieprasījuma atvērs ugunsdrošos un augsta aizsardzības līmeņa seifus, elektroniskos un kombinētos seifus, iebūvējamos seifus, ieroču seifus un pat banku kasu kastes. Tāpat, ja nepieciešams, uzņēmuma darbinieku izpildījumā tiks veikta elektronisko seifu pārkodēšana, mehānismu atjaunošana vai slēdzeņu maiņa. Lai seifu atvēršana tiktu veikta leģitīmi, uzņēmuma darbinieki pirms darbu uzsākšanas vienmēr lūdz uzrādīt seifu piederību apliecinošus dokumentus. SOS palīdzība un seifu atvēršana pieejama jebkurā diennakts laikā, zvanot pa tālruni 26661117. SOSservice.lv speciālisti, saņemot izsaukumu, ātri un precīzi veiks iegūtās informācijas apstrādi un darba uzdevumu noteikšanu, bet, ierodoties notikuma vietā, darbus īstenos operatīvi un kvalitatīvi. Detalizētāka informācija par uzņēmuma piedāvātajiem pakalpojumiem meklējama mājaslapā www.sosservice.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *