Sākums » Durvju remonts

Durvju remonts

Kvalitatīvs durvju remonts, restaurācija

Durvju restaurācija un remonts vienas dienas laikā.
Mīts vai patiesība?

Durvis ir viens no tiem mājokļa interjera un eksterjera elementiem, kas tiek izmantotas teju katru dienu, līdz ar to arī ekspluatācijas pazīmes uz durvīm var parādīties salīdzinoši ātri. Nolietojusies un izbalējusi vērtne, izdilušas slēdzenes un deformējusies durvju kārba ir biežākās indikācijas, kas liecina, ka nepieciešama durvju restaurācija vai maiņa. Ja vien bojājumi nav neatgriezeniski, eksperti, visbiežāk, iesaka durvis remontēt. Mūsdienās, kad attīstījušās dažādas materiālu apstrādes tehnoloģijas, profesionāli meistari durvju atjaunošanu var veikt pat vienas dienas laikā, rezultātā pasūtītājam ietaupot gan laiku, gan līdzekļus. Viens no pieredzes bagātākajiem šādu pakalpojumu sniedzējiem Latvijā ir uzņēmums SOSservice.lv, piedāvājot klientiem ne tikai koka, PVC un metālu durvju restaurāciju, bet arī durvju slēdzeņu remontu un maiņu. 

Durvju sistemātiska atvēršana un aizvēršana ar laiku var radīt kā vizuālus, tā arī tehniskus bojājumus durvju konstrukcijās un mehāniskajās daļās. Tāpat durvju noturību un izskatu var negatīvi ietekmēt laikapstākļi – lietus, sals un frontāli saules stari. Neveicot regulāru apkopi, durvis jau pēc neilga ekspluatācijas laika var zaudēt savu pievilcīgo izskatu, tām var rasties vēršanās traucējumi, parādīties nodiluma pēdas un pasliktināties slēdzenes darbība. Tomēr tas nenozīmē, ka cīņa jau ir zaudēta. SOSservice.lv speciālistu pieredze liecina, ka durvju restaurācija iespējama 90% gadījumu, bet tikai vienā gadījumā no desmit durvju remonts nav iespējams vai nav lietderīgs. 

Izplatītākie durvju bojājumu iemesli

Situācijas un iemesli, kad nepieciešama durvju restaurācija un remonts, var būt dažādi. Sadarbībā ar SOS serviss darbiniekiem esam apkopojuši visbiežāk sastopamos gadījumus. 

Laikapstākļu ietekme. Lai durvis kalpotu ilgāk par dažiem gadiem, tām būtu jānodrošina aizsardzība no lietus un tiešiem saules stariem. Mitruma ietekmē durvju panelis var sākt uzbriest un pūt, savukārt ultravioletais starojums var veicināt ārējās apdares materiālu izbalēšanu un pārklājuma atlīmēšanos. Tāpat kaitējumu var nodarīt arī vējš, sanesot durvju paneļa spraugās un slēdzenēs smiltis un citas abrazīvas daļiņas. Šo situāciju var atrisināt, virs ieejas durvīm ierīkojot nojumi vai vējtveri, tomēr ne vienmēr tas ir iespējams.

Ļaunprātīga bojāšana. Uzlaužamas ir jebkuras durvis, viss atkarīgs no tā, vai garnadžiem ir pietiekami daudz laika un visi nepieciešamie instrumenti, lai to paveiktu. Pēdējos gados arvien vairāk cilvēku savam dzīvoklim vai privātmājai izvēlas ierīkot metāla ārdurvis, kas aprīkotas ar papildus aizsardzības un slēgšanas risinājumiem. Lai uzlauztu šādas durvis un slēdzenes, ar skrūvgriezi un plakanknaiblēm vien nepietiks, būs vajadzīgi jaudīgi (un arī skaļi) urbšanas un griezējinstrumenti. Taču, pat, ja ielaušanās mēģinājums ir neveiksmīgs, uz durvīm, visticamāk, tiks atstātas instrumentu radītas pēdas. Ja bojātas ir ne tikai slēdzenes, bet arī durvju kārba un vērtne, durvju restaurācija ir neizbēgama. 

Mājdzīvnieki. Skrāpējumi un zobu pēdas ir izplatītākie bojājumi, ko uz durvīm un citām mēbelēm atstāj mājdzīvnieki – suņi un kaķi. Lai arī dzīvniekus ar dresūras palīdzību var atradināt no interjera bojāšanas, tam nepieciešams laiks. Mājokļa durvis var pasargāt, tās jau laicīgi aplīmējot ar īpašu apšuvumu, taču, ja bojājumi jau radīti, būs nepieciešams durvju remonts.

Apkopes trūkums. Ikviens ražotājs savam produktam ir paredzējis noteiktu ekspluatācijas termiņu, un ir pilnīgi pašsaprotami, ja durvis, kas nokalpojušas 10 un vairāk gadu, vairs neizskatās pilnīgi svaigas. Lai arī neviens materiāls un mehānisms nav mūžīgs, veicot regulāras apkopes, durvju kalpošanas laiku var pagarināt pat divas un vairāk reizes. SOS serviss meistari, kas piedāvā arī durvju tehniskā stāvokļa diagnostikas pakalpojumus, atzīst, ka lielākā daļa cilvēku durvju profilakses pasākumus neveic, kas noved pie tā, ka durvju restaurācija ir nepieciešama daudz ātrāk.  

Ko darīt, ja durvīm bojātas slēdzenes

Ja mājokļa īpašnieks konstatē, ka durvīm ir bojātas slēdzenes, kā rezultātā durvis nav iespējams atslēgt vai aizslēgt, nepieciešams veikt slēdzeņu nomaiņu. To var mēģināt izdarīt saviem spēkiem, vai arī vērsties pēc palīdzības pie SOS serviss speciālistiem. Situācijā, kad durvis ir aizslēgtas un tās neizdodas atslēgt bez mehāniskām manipulācijām, durvis tiek atvērtas ar urbšanas palīdzību. Pieredzējušu darbinieku izpildījumā tiek veikts precīzs urbums durvju slēdzenēs, nebojājot durvju kārbu. Pielietojot šādu metodi, durvis parasti tiek atvērtas dažu minūšu laikā. Lai pēc slēdzeņu izurbšanas nebūtu jāuztraucas par mājokļa drošību, jāpalūdz meistariem slēdzenes nomainīt pret jaunām. Uzņēmuma SOSservice.lv darbinieki veic durvju atvēršanu un slēdzeņu nomaiņu ātri, kvalitatīvi un ar garantiju, tādejādi nesagādājot mājokļa saimniekam nekādus papildus pārdzīvojumus. 

Atjaunot durvis pašam – vai tas reāli? 

Ar laiku nolietojas jebkuras durvis, pat dārgas un kvalitatīvas. Jaunu durvju iegāde vienmēr ir ātrākais un vieglākais risinājums, taču reizēm noderīgāk un arī lētāk ir saglabāt un atjaunot vecās durvis. Ja mājoklim ir koka pildiņu durvis, to restaurāciju var mēģināt veikt arī paša spēkiem. Šim nolūkam būs nepieciešami tādi instrumenti kā celtniecības fēns, rokas vai elektriskā ēvele, spakteļlāpstiņa un smilšpapīrs. Jāatceras, ka durvju restaurācija ir akurāts process, tāpēc darbi jāveic precīzi un bez steigas. Pirms ķerties klāt vecās krāsas noņemšanai, durvis jāizceļ no eņģēm, jāatvieno slēdzenes, rokturis un aizbīdņi. Kad tas izdarīts, durvis jānovieto ērtā pozīcijā uz balstiem. Vislabāk darbus veikt telpā, kur ir labs apgaismojums un vēdināšanas iespējas, jo esošā pārklājuma noņemšanas rezultātā var rasties piedūmojums. Kad vecā krāsa ar karstā gaisa un špakteļlāpstiņas palīdzību nokasīta, ieteicams apstrādāt un aizdarīt visas durvju virsmā esošās plaisas un skrāpējumus. Tam var izmantot gan speciālas smērvielas, gan arī parasto špakteļmasu. Kad durvju virsma nožuvusi, apstrādātās vietas jānoslīpē ar ēveli vai smilšpapīru. Pēc tam var veikt durvju krāsošanu un apdari. Jāņem vērā, ka mājas apstākļos durvju restaurācija var aizņemt vairākas dienas vai pat nedēļas, turklāt prasīs lielu pacietību un precizitāti. Ja mājokļa saimniekam nav iespēju un vēlmes veikt durvju atjaunošanu pašam, darbus var uzticēt speciālistiem, kas ar to nodarbojas profesionāli. 

Durvju restaurācija profesionāļu izpildījumā – ātrāk un nereti arī lētāk

Komersanti, kas piedāvā durvju restaurācijas pakalpojumus, darbus spēj izdarīt ātrāk un, pateicoties uzkrātajai pieredzei un tehniskajam nodrošinājumam, arī kvalitatīvāk nekā mājokļa saimnieks saviem spēkiem. Turklāt, piemēram, metāla un PVC durvis iespējams atjaunot tikai specializētās darbnīcās. Cienot klientu laiku un vajadzības, uzņēmums SOSservice.lv piedāvā veikt visa veida durvju remontu un atjaunošanu vienas dienas laikā – no rīta durvis demontējot un aizvedot uz cehu, bet pēcpusdienā jau uzstādot atpakaļ klienta mājoklī. Izvēloties profesionālu meistaru pakalpojumus, pasūtītājam galu galā nereti rodas arī mazāki kopējie izdevumi (ietaupīts laiks, nav vajadzīga instrumentu noma vai iegāde, nav nepieciešams iepirkt materiālus). SOS serviss darbinieku uzraudzībā durvju restaurācija tiek veikta ar vislielāko rūpību, pārbaudot un nepieciešamības gadījumā nomainot ne tikai durvju slēdzenes, bet arī atjaunojot durvju apdari. Pēc klientu vēlmēm durvis var arī nosiltināt, durvju vērtē iestrādājot siltumizolācijas materiālu, kas vienlaikus nodrošinās arī aizsardzību pret trokšņiem. Ja nepieciešams atjaunot PVC durvis, pēc siltināšanas tās no abām tiek aplīmētas ar dekoratīvo plēvi, piešķirot vērtnei jaunu un pilnīgi svaigu izskatu. Kā jau minējām, durvju restaurācija iespējama 90% gadījumu, savukārt situācijās, kad atjaunošana nav lietderīga, uzņēmuma SOS serviss speciālisti sniegs visas nepieciešamās konsultācijas un padomus jaunu durvju iegādē. 

Kāpēc izvēlēties SOSservice.lv pakalpojumus? 

Lai durvju restaurācija noritētu kvalitatīvi un atbilstoši klientu vēlmēm un sagaidāmajam rezultātam, svarīgi atjaunošanas darbus uzticēt speciālistiem, kas ir savas jomas profesionāļi. Uzņēmumam SOSservice.lv ir vairāk nekā 20 gadu pieredze koka, PVC un metāla durvju atjaunošanā un remontā, turklāt uzņēmuma meistari lieliski pārzina arī visa veida durvju slēdzenes un to mehānismus, vajadzības gadījumā nodrošinot arī aizkritušu durvju atmūķēšanu. 

Ja nepieciešama aizslēgtu durvju steidzama atvēršana, uzņēmuma SOS serviss pakalpojumi pieejami jebkurā diennakts laikā (izbraukšana uz izsaukumiem tiek nodrošināta tikai Rīgā un Rīgas apkārtnē). Savukārt, ja mājokļa saimniekam radusies vajadzība atjaunot durvis, profesionālu meistaru uzraudzībā durvju restaurācija tiks veikta vienas dienas laikā, no rīta durvis izņemot no eņģēm, bet jau vakarā pilnīgi atjaunotas uzstādot atpakaļ. Durvju restaurācija, slēdzeņu nomaiņa un citi uzņēmuma sniegtie pakalpojumi piesakāmi pa tālruni 26661117. Papildus informācijai un uzziņai – www.sosservice.lv.

1 thought on “Durvju remonts”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *